Junior Válogatott

Ifi Válogatott

Hírek

Merész András kertet hírdetett

MERÉSZ ANDRÁS, KERETET HIRDETETT A december 6 – 17 közötti időszakra a következők kaptak meghívást a női válogatott edzéseire. Kapusok Gangl Edina (Eger), Gyöngyössy Anikó (Szentes), Kasó Orsolya (Dunaújváros) Mezőnyjátékosok Drávucz Rita, Tóth Ildikó, Dalmády Petra (Szeged) Takács Orsolya, Miskolczi Kitti (Szentes) Csabai Dóra, Illés Anna, Kisteleki Hanna (BVSC) Antal Dóra, Somhegyi Noémi, Czigány Dóra, Pardi Petra, Kertes Anna, (Eger) Poszkoli Rita, Menczinger Kata, Keszthelyi Rita (Dunaújváros) Szűcs Gabriella (Sabadel), Kisteleki Dóra (Nervi), Valkay Ágnes (Ortigia), Bujka Barbara (Messina)

Olasz edzőtáborban a magyar lányok

Először indul külföldre csapatával Petrovics Mátyás, a női vízilabda-válogatott február elsejétől hivatalban levő szövetségi kapitánya, aki jelöltjeivel az olasz nemzeti együttesnél vendégeskedik vasárnaptól szerdáig.

Az új női válogatott első edzése

Két hete még a férfi vízilabda-válogatott tagjai edzettek a Széchy uszoda sátortetős medencéjénél, ma pedig a női együttes is megtartotta első edzését az újdonsült kapitánnyal, Petrovics Mátyással.

Négyen jelentkeztek nőipóló-kapitánynak

Négyen nyújtották be pályázatukat a csütörtöki határidőre a Magyar Vízilabda Szövetségnél (MVLSZ) a női szövetségi kapitány tisztére.

Egyik magyar válogatott sem indul a Világligában

A vízilabdázók 2009-es Világliga-küzdelmeiben sem a magyar férfi-, sem a női válogatott nem indul az anyagi lehetőségek beszűkülése miatt.

A lányok már Pekingben

Magyar idő szerint éjjel fél tizenkettő körül, Pekingben hajnali fél hatkor megérkezett a magyar női válogatott a játékok helyszínére.

Stieber Mercedes: nagybetűs csapatnak kell lennünk

A női vízilabda-válogatott bronzéremmel tért haza a málagai Európa-bajnokságról. A csak egy állomás volt az olimpiai felkészülés során, de természetesen több tanulsággal is szolgált. A csapatkapitány, stieber Mercedes véleményére voltunk kíváncsiak.

A bronzérmes női válogatott Pekingre építkezik

Nincs oka az elkeseredésre a magyar női vízilabda-válogatottnak, amely három győzelem és két döntetlen mellett csak a végül ezüstérmes spanyoloktól kapott ki az Európa-bajnokságon úgy, hogy az olimpiai csúcsforma még messze van, tán ha 70 százalékos a felkészültségi szintje Peking előtt bő három héttel.

Győzelemmel kezdett a női válogatott

Háromgólos győzelmet aratott női vízilabda-válogatottunk a budapesti nemzetközi MOL-kupa első mérkőzésén. A mieink 14-11-re verték Németországot, míg a másik találkozón 9-7-es francia siker született.

Húsz góllal verte a női válogatott a briteket

Fölényes győzelmet aratott női vízilabda-válogatottunk Nagy-Britannia ellen a Leányfalun rendezett barátságos mérkőzésen. Az ellenfél 2-1-ig tudta tartani a lépést a mieinkkel, akik magabiztos teljesítménnyel lépték le riválisukat.

Oroszország a női Világliga-győztes

Az oroszok nyerték a női vízilabda Világligát, miután a döntőben 8-7-re győztek a címvédő amerikai válogatott ellen. A bronzérmet az ausztrálok szerezték meg.

Amerikai-orosz döntő a női Világligában

A női vízilabda Világligában Oroszország büntetőkkel 14-13-ra verte Ausztráliát, ezzel kiharcolta a döntőbe jutást. Az Európa-bajnok csapat az Egyesült Államok válogatottjával küzdhet meg az aranyéremért.

Az Egyesült Államok már döntős a női Világligában

Egy fordulóval a női vízilabda Világliga utolsó csoportfordulója előtt a címvédő Egyesült Államok csapata már bejutott a döntőbe. Az ellenfék az orosz-ausztrál párharc győztese lesz.

A női válogatott Zalakaroson kezdett

Női vízilabda-válogatottunk számára Zalakaroson kezdődik, majd Budapest és Malaga érintésével folytatódik a Pekingbe vezető út. Godova Gábor szövetségi kapitány vezetésével a csapat jelenleg a zalai fürdővárosban tölt néhány napot, az összetartást elősegítendő.

Jancsó Patríciát figyelte a kapitány

Godova Gábor szövetségi kapitány hétfőn edzést tartott a női vízilabda-válogatott itthon játszó tagjainak.

A pólósoknál két érem a cél a pekingi olimpián

Március 11-én, kedden a vízilabdázók vendégeskedtek a Magyar Olimpiai Bizottságnál, hogy az olimpiai konzultációs sorozat részeként számot adjanak a pekingi felkészülésről.

Godova olimpiai bajnok akar lenni a női pólósokkal

Godova Gábor megítélése szerint Kínát és talán Görögországot leszámítva a további hat válogatott, így a magyar is olimpiai bajnok lehet a női vízilabdázóknál Pekingben.

Godova Gábor: a lányok profi módon álltak a feladathoz

Női vízilabda-válogatottunk teljesítette a kitűzött célt, és az Imperiában rendezett tornán kiharcolta az olimpiai részvételt. A lányok remekül játszottak, hat győzelem mellett egy ötméteresekkel elveszített mérkőzés volt a mérleg, ami végül bronzérmet eredményezett. Godova Gábor szövetségi kapitány értékelésében megemlítette, hogy többek között a rendkívül jó csapategységnek köszönhető a siker.

harmadik a magyar csapat

Harmadikként zárt a magyar női vízilabda-válogatott az olaszországi olimpiai selejtezőn, miután a vasárnapi bronzmérkőzést hosszabbításban 11-10-re megnyerte a görögök ellen.

Bronzéremért játszhat a válogatott

A harmadik helyért játszik vasárnap - a görögökkel - a magyar női vízilabda-válogatott az Imperiában zajló olimpiai selejtezőtornán, mivel a szombati elődöntőben hosszabbítás után, büntetőkkel kikapott a vendéglátók együttesétől.

az olimpiára kijutó olaszokkal játszanak a magyarok

A házigazda olasz női vízilabda-válogatott lesz a magyarok ellenfele a szombati elődöntőben az Imperiában zajló olimpiai kvalifikációs tornán.

Kijutott Pekingbe a nőipóló-válogatott

Kvalifikálta magát a pekingi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott. Godova Gábor csapata az olaszországi ötkarikás selejtező B csoportjának utolsó fordulójában 9-9-es döntetlent játszott Spanyolországgal, így megnyerte hatosát, s ezzel egyből az elődöntőbe került. Az imperiai tornán négy csapat szerez olimpiai kvótát.

Elődöntős Imperiában és pekingi résztvevő a női vízilabda-válogatott

A női vízilabdázók Imperiában zajló olimpiai kvalifikációs tornáján, a B csoportban a Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar válogatott az ötödik fordulóban döntetlent játszott a spanyol együttessel. Csapatunk számára az egy pont csoportelsőséget, valamint elődöntős szereplést ért a tornán, illetve egyben pekingi olimpiai részvételt.

A lányok karnyújtásnyira vannak Pekingtől!

Újabb fölényes győzelmet aratott női vízilabda-válogatottunk Imperiában.

Kuba sem jelentett gondot, már a döntetlen is elég a spanyolok ellen

A női vízilabdázók Imperiában zajló olimpiai kvalifikációs tornáján a csoportkör negyedik fordulójában a negyedik mérkőzését is megnyerte a Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar válogatott, amely ezúttal Kuba együttesénél bizonyult jobbnak kilenc góllal. Csapatunk így a B csoportban változatlanul veretlen, és várja a spanyolok elleni utolsó összecsapást. Miután a csoport mai rangadóján Kanada legyőzte Spanyolországot, utóbbiak ellen már a döntetlen is elég a mieinknek az elődöntőbe jutáshoz, illetve az azért járó olimpiai kvalifikációhoz.

Újabb magyar gólparádé Imperiában

Több mint meggyőző teljesítménnyel hozta újabb mérkőzését női vízilabda-válogatottunk Imperiában: a mieink 10-0-ra (!) intézték el a kazahokat.

Biztosan hozta a kazahok elleni kötelezőt a női vízilabda-válogatott

A női vízilabdázók Imperiában zajló olimpiai kvalifikációs tornáján a Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar válogatott a harmadik mérkőzését is megnyerte a B csoportban, így őrzi veretlenségét és jó esélyét arra, hogy csoportgyőztesként azonnal olimpiai részvételt jelentő elődöntős helyen végezzen.

A magyar csapat Kanadát is legyőzte

A magyar női vízilabda-válogatott a csehek után Kanadát is legyőzte az olaszországi Imperiában zajló olimpiai selejtezőtornán.

Parádés győzelem Imperiában

Gólzáporos győzelemmel kezdte női vízilabda-válogatottunk az olimpiai kvalifikációs tornát.

Az olimpiáért vízilabdáznak Imperiában

Vasárnaptól nyolc napon át tart az olaszországi Imperiában a női vízilabdázók olimpiai selejtező tornája, ahol eldől, mely négy csapat csatlakozik a már biztos ötkarikás szereplő válogatottak kvartettjéhez.

A hétvégén olimpia kvalifikációs torna kezdődik Imperiában

Horváth Patrícia: Nem hibázhatunk az olimpiai selejtezőn!

nemzetközi trófea!

forrás: Dunaújváros Online  2008.02.12. 20:18
A torna döntőjének beillő ma déli meccsen "csak" 6-6 arányú döntetlent ért el Spanyolország ellen, de jobb gólaránya révén végül az első helynek örülhetett Magyarország női vízilabdacsapata a Fabó Éva Sportuszodában rendezett Vodafone Kupán. Forráspontok a DO-n.

Brávik Fruzsina nem utazik a selejtezőre

Azt már a magyar sikerrel véget érő Vodafone-kupa rajtja előtt elmondta Godova Gábor, a női válogatott kapitánya, hogy a Dunaújvárosban lehetőséget kapó tizennégy pólósból kerül ki az olimpiai selejtezőre utazó tizenhárom. Mivel a két kapus szereplése adva volt, egy mezőnyjátékosnak kellett elbúcsúznia a kerettől, a kapitány választása végül Brávik Fruzsinára esett.

A magyar csapat döntetlent játszott spanyolokkal, és az élen végzett

Godova Gábor tanítványai jobb gólkülönbségük miatt lettek elsők. A torna legjobbja Stieber Mercédesz lett

Tornagyőztes lett a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott veretlenül, jobb gólkülönbségének köszönhetően végzett az élen a dunaújvárosi, ötcsapatos nemzetközi tornán, miután a zárónapon 6-6-os döntetlent játszott a spanyolokkal.

Kanadát is biztosan verték Stieberék

A magyar női vízilabda-válogatott a görögök és a németek után a kanadaiak nemzeti együttesét is legyőzte a Vodafone Kupáért kiírt dunaújvárosi, ötcsapatos nemzetközi tornán.

Győzelemmel kezdtek

Dunaújváros - Igazi rangadókkal indult az öt kiváló válogatottat felvonultató nemzetközi női vízilabdatorna. A magyar válogatott küzdelmes meccsen verte a görögöket, este a németek következtek.

Egy nap alatt kétszer nyert a Godova-csapat

A görögök után a németeket is legyőzte a magyar nőivízilabda-válogatott a dunaújvárosi, ötcsapatos nemzetközi torna nyitónapján, amelyet a Vodafone-kupáért írtak ki.

Jól kezdtek a lányok

Győzelemmel kezdett a magyar női vízilabda-válogatott Dunaújvárosban.

Újvárosban készül elővizsgára nőivízilabda-csapatunk

Péntektől vasárnapig Dunaújvárosban, körmérkőzéses tornán vetélkedik öt nőivízilabda-válogatott a Vodafone-kupáért. A magyar csapat mellett a német, a kanadai, a spanyol és a görög nemzeti együttest felvonultató eseménynek hazai szempontból külön jelentőséget ad az, hogy ez az utolsó állomása annak a felkészülési sorozatnak, amely a február 17. és 24. között esedékes, olaszországi olimpiai kvalifikációt előzi meg.

Péntektől újabb torna

Az olimpiai selejtező előtti utolsó megmérettetésére készül női vízilabda-válogatottunk.

második lett a Godova-csapat a Thetisz Kupán

Három győzelemmel és egy vereséggel a második helyet szerezte meg a magyar női vízilabda-válogatott a görög fővárosban rendezett Thetisz Kupán, ahol az Európa-bajnoki címvédő orosz nemzeti együttes végzett az élen.

Sikkerrel zártak a lányok

A második helyet szerezte meg a magyar női vízilabda-válogatott az Athénban rendezett Thetisz Kupán.

Két magyar győzelem a Thetisz-kupán

Női vízilabda-válogatottunk két győzelemmel folytatta szereplését a görögországi Thetisz-kupán.

Nem bírtunk az oroszokkal Pireuszban

Kétgólos vereséget szenvedett női vízilabda-válogatottunk a Görögországban zajló Thetis-kupa nyitómérkőzésén. Az ötcsapatos nemzetközi torna pénteki játéknapján Godova Gábor együttese az Európa-bajnok Oroszország ellen szállt vízbe, és végül 9-7-es vereséget szenvedett.

Fehér András a német női válogatott szövetségi kapitánya

Fehér András, az egykori válogatott játékos, a hosszú évek óta Németországban dolgozó magyar szakember lett a német női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

Héraklész Gála: díjazták a legjobbakat

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is kiosztották a 2007-es év legjobb utánpótláskorú sportolóinak járó Héraklész-díjakat.

Godova Gábor: a torna jól szolgálta a felkészülést

Női vízilabda-válogatottunk két győzelemmel és egy döntetlennel zárta a barcelonai nemzetközi tornát. Godova Gábor szövetségi kapitánnyal a viadal tapasztalatairól beszélgettünk.

Afrika segítséget nyújthat nőivízilabda-csapatunknak

Hivatalossá vált, hogy Afrika most sem küld csapatot az olimpiai vízilabdatornára, azaz a februári, olaszországi női olimpiai selejtezőből mind a négy elődöntős válogatott kvalifikálja magát Pekingbe.

veretlenül második a magyar csapat Barcelonában

Két győzelemmel és egy döntetlennel a második helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott a barcelonai, négyrésztvevős nemzetközi tornán.

Olimpiai selejtezőre készülnek női pólósaink

A februári olimpiai selejtezőre készülő magyar nőivízilabda-válogatott a hétvégén Barcelonában nemzetközi tornán vesz részt a spanyol házigazdák csapata mellett Hollandia és Oroszország nemzeti együtteseinek társaságában.

Sűrű program vár a lányokra

A februári olimpiai selejtezőre készülő női válogatottunk a hétvégén Barcelonában nemzetközi tornán vesz részt. A mieink a házigazda mellett Hollandia és Oroszország együttesével mérkőznek.

Teljes a júliusban kezdődő Eb mezőnye

A hétvégi selejtezőtornák nyomán teljessé vált a júliusi, spanyolországi vízilabda Európa-bajnokság mezőnye, amelynek tavalyi Eb-szereplésével - a férfiaknál elért második, illetve a nőknél produkált harmadik helyezésnek köszönhetően - "helyből" tagja mindkét magyar válogatott.

Sűrű lesz az esztendő

Igen sűrű lesz a vízilabdázók idei nemzetközi programja, hiszen 2008-ban először fordul majd elő, hogy ugyanabban az esztendőben rendeznek olimpiát és Európa-bajnokságot.

Eltérő nehézségű erőpróbák

A jövő hétvégén Európa-bajnoki selejtezőre kényszerül holland női válogatott, ám a magyar együttes alighanem szívesen cserélne a már pekingi résztvevő riválissal.

női olimpiai selejtező: Kanada és Spanyolország a magyar hatosban

Magyarország válogatottja a könnyebbnek tűnő hatosba került a női vízilabda olimpiai selejtező sorsolásán. A szakág pekingi ötkarikás csúcstornájára kvalifikáló viadalon, amelyet az olaszországi Imperiában rendeznek meg 2008. február 19. és 24. között.

hat góllal nyert a magyar női válogatott a kínaiak ellen

A Magyarországon vendégeskedő kínai női vízilabda-válogatottra hatgólos vereséget mért a hazai nemzeti együttes a Hajós Alfréd uszodában rendezett keddi barátságos mérkőzésen

A válogatott újra vízben!

forrás: saját  2007.10.03. 21:26
A lányok számára ismét az olimpiai kvóta megszerzése a cél…

A hollandoké lett a pekingi kvóta

Hollandia már biztosan ott lesz Pekingben...

Legyőzték a görögöket, ötödikek lettek a magyar lányok Kirisiben

Horváth Patrícia óriási formában védett Görögország ellen, így döntő szerepe volt a magyar csapat győzelmében. Godova Gábor lányai ötödik helyen végeztek a kirisi kvalifikációs tornán, de lesz még lehetőségük olimpiai kvótát szerezni.

Pekingi kvóta: elhalasztva

Nem sikerült a bravúr női vízilabda-válogatottunknak az olimpiai-selejtezőben. A magyar csapat a Kirisiben rendezett tornán 10-8-as vereséget szenvedett Oroszországtól, így a B-csoport harmadik helyén végzett, és nem jutott be az elődöntőbe.

A második vereség, a házigazdák is legyőzték Godova Gábor gárdáját

A Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar női vízilabda-válogatott az oroszországi Kirishiben zajló olimpiai kvalifikációs tornán elszenvedte második vereségét is. Ezúttal a házigazda orosz együttes bizonyult jobbnak a mieinknél, méghozzá két góllal. A találkozó csak a negyedik játékrészben dőlt el, az utolsó felvonást még 6-6-ról várták a felek, ám végül az oroszok négy, mi viszont csak két gólt szereztünk.

Az oroszok lehajrázták női pólósainkat

A magyar nőivízilabda-válogatott nagy csatában 10-8-ra kikapott a házigazda orosz csapattól a Kirisiben zajló olimpiai kvalifikációs tornán, így szombaton az ötödik helyért csatázik a görögökkel.

Vereség Hollandiától

Hollandia megállította a női pólócsapatot.

Harmadik mérkőzésen először kapott ki a női válogatott Kirishiben

A németek és a csehek biztos legyőzését követően harmadik összecsapásán háromgólos vereséget szenvedett a Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar női vízilabda-válogatott az oroszországi Kirishiben zajló olimpiai kvalifikációs tornán. A félidőben még döntetlenre álltak a felek, de a harmadik negyedben padlóra kerültek a mieink.

Második mérkőzésén is győzni tudott Godova Gábor együttese

Németország legyőzését követően - 13-7 - második mérkőzésén Csehországot verte a Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar női vízilabda-válogatott az oroszországi Kirishiben zajló olimpiai selejtezőtornán. A csehek ellen kilenc góllal megnyert mérkőzésen a második negyed bizonyult döntőben, amelyet 6-1-re hoztak a magyarok.

Magyar győzelem a női olimpiai kvalifikációs tornán

Megnyerte első, németek elleni mérkőzését a magyar női vízilabda-válogatott az oroszországi Kirisiben zajló olimpiai kvalifikációs tornán. A viadal honlapjának tudósítása szerint Godova Gábor csapata végig vezetve, magabiztosan szerezte meg a győzelmet.

Győzelemmel kezdtünk Kirisiben

Simán nyert női vízilabda-válogatottunk a Kirisiben zajló olimpiai kvalifikációs tornán.

Kirisiben a hölgyek

Útra kelt női vízilabda-válogatottunk az olimpiai kvalifikációs tornára.

Godova Gábor kihirdette az olimpiai selejtezős keretet

Nagy feladat előtt áll a magyar női válogatott. A Godova Gábor szövetségi kapitány által kiválasztott 13 játékos augusztus 19. és 26. között az oroszországi Kirisiben az európai olimpiai selejtezőn szerepel, többek között a házigazdák, a németek, a hollandok és az olaszok társaságában.

A magyar csoportban lesz a legélesebb küzdelem Pekingért

A női pólósok kvalifikációs rendszere a jövő évi olimpiára az első pillanattól kezdve óriási izgalmakat ígér az augusztus végi oroszországi tornán - elsősorban a mieink csoportjában.

Belejöttek az olaszverésbe a női pólósok

Bő egy napon belül másodszor is legyőzte a magyar nőivízilabda-válogatott az olimpiai bajnoki címvédő olaszokat: a keddi 9-4 után szerda este 13-11-re.

Másodszor is megvertük az olimpiai bajnokot

Bő egy napon belül másodszor is legyőzte a magyar női vízilabda-válogatott az olimpiai bajnoki címvédő olaszokat: a keddi 9-4 után szerda este 13-11-re.

Drávuczék elverték az olaszokat

Barátságos mérkőzésen a magyar női vízilabda-válogatott öt góllal legyőzte a vele együtt Gyulán edzőtáborozó olasz nemzeti együttest.

Ismét legyőztük az olimpiai bajnokot

Megint megvertük az olaszokat, ezúttal Békéscsabán nyertek a mieink.

Nehéz olimpiai selejtező vár a női válogatottra

Az Európa-bajnok és házigazda orosz válogatottal egy csoportba sorsolták a magyar női vízilabda-válogatottat a pekingi olimpiára selejtező tornán, amelyet Kirisiben bonyolítanak le augusztus 19. és 26. között.

Kirisi csoportbeosztás

Elkészítették a női vízilabda olimpiai kvalifikációs torna csoportbeosztását.

Júliusban már az olimpia a cél a lányoknál

Hamarosan harcba száll az olimpiai részvételért a magyar női vízilabda-válogatott....

VilágLiga döntő

Az Egyesült Államok nyerte a Világligát

Kisteleki Dóra eredményes visszatérése klubjába és a válogatottba

A szülés után egy évet kihagyó szélső bajnok lett a Dominóval, a nemzeti csapatban pedig a társak választották a legjobbnak

Vízilabdázók a Peking Klubban

Három pólós is bekerült az olimpiai klubba.

Világ Liga selejtező

Ötödik helyen végeztek a lányok

Női vízilabda Világliga

Kikapott a magyar csapat a spanyoloktól

Holland győzelem a nyitányon

Vereséggel kezdett női vízilabda-válogatottunk a Kirisiben rendezett Világliga-selejtezőben. Godova Gábor együttese, amelynek több kulcsjátékosa nélkül utazott el az oroszországi tornára, az első találkozón 12-9-re kikapott Hollandiától. Vereséggel kezdett női vízilabda-válogatottunk a Kirisiben rendezett Világliga-selejtezőben. Godova Gábor együttese, amelynek több kulcsjátékosa nélkül utazott el az oroszországi tornára, az első találkozón 12-9-re kikapott Hollandiától.

Csak az aranyért fizet a vízilabda-szövetség

A lányoknak a sokmozgásos játékot kell erőltetniük, a fiúknak pedig a pekingi csapatépítésre kell koncentrálniuk -- hangzott el a vízilabdázók helyzetét értékelő MOB-konzultáción. A szövetség első embere bejelentette, hogy nem változik a premizálás, csak az aranyért kapnak pénzt a pólósok.

Melbourne 2007

Vízilabda vb, nők: kikaptunk a bronzmérkőzésen, amerikai arany

Drávucz nem lesz ott a világbajnokságon

Drávucz Rita kihagyja a március 19-én kezdődő, melbourne-i női vízilabda-világbajnokságot, amelyen Godova Gábor szövetségi kapitány együttese címvédőként vesz részt.

Kezét törte Drávucz Rita

Konyhai baleset érte Drávucz Ritát: a világbajnoki címet védő női vízilabda-válogatott kiválósága elesett, s eltörött jobb kezének középcsontja, amelyet szerdán már meg is műtött a csapat orvosa, Gábor Antal.